Pusbrangiai akmenys

Papuošalai iš brangiųjų akmenų įtraukia mus į paslaptingą ir tolimą mineralų pasaulį… Lietuvoje randame tik gintarą, todėl tolimųjų šalių brangieji akmenys tokie kaip agatas, granatas, malachitas, mėnulio akmuo, akvamarinas, ametistas ir kiti, sužadina mūsų smalsumą, priverčia susimąstyti apie jų kilmę (susikūrimą iš kadaise sprogusių žvaigždžių dulkių ir pajausti nuo jų sklindančią gerająją visatos žvaigždžių aurą. Akmenukų energija ir istorija nuskraidina mus į senovės Egiptą, rytų pasakų šalis (Persijos 1001 naktis) ar nuostabiąją indėnų actekų imperijos sostinę Tenočtitlaną. Kad akmenys turi savo AURĄ ir yra tikras lobis šiuolaikinei (mūsų laikų) damai ir natūralumo mylėtojai – įsitikink ir TU…

Sukūrėme Jums tinkamiausių pagal astrologiją talismaninių akmenų zodiako ženklų lentelę:

Ilgai rinkome, vertėme, sisteminome ir pagaliau galime Jums pateikti išsamų brangiųjų ir pusbrangių akmenų aprašymą, kartu su akmenuko istorija (legenda) ir šamanų ir žiniuoniu priskiriamu poveikiu konkrečiam akmeniui.

Kurie Jums mylimiausi, vertingiausi ar brangiausi? 🙂

Mineralai ir akmenys

AGATAS -tai vienas iš seniausiai žinomų mineralų žemėje (daugiau nei 8000 m.) ir buvo vertinamas senovės šumerų ir egiptiečių, kurie jį naudojo amuletams gaminti.

Legenda- akmens pavadinimas kilo iš upės Achates pavadinimo Sicilijoje, kur ir buvo atrastas. Agatas buvo vienas iš labiausiai paplitusių mineralų naudojamų senovės pasaulyje. Archeologiniai radiniai Knosose, Kretoje rodo agato vaidmenį Mino civilizacijoje ir kultūroje bronzos amžiuje.

Poveikis: suteikia vidinę ramybę, pusiausvyrą, stabilumą. Stiprina dauginimosi organus, slopina skausmus, rekomenduojamas naudoti nuo epilepsijos bei nemigos.

Tai ir vienas iš apsauginių akmenų. Įvairių spalvų ir piešinių agatai gali būti naudojami skirtingoms ligoms sušvelninti. Agatas laikomas vienu stipriausių sėkmę traukiančių akmenų. Šviesių spalvų agatus gali nešioti ir vaikai.

Agatai yra visuomet spalvoti, išsiskiria nuostabia piešinių įvairove. Dėl savitos sudėties ir sandaros šis mineralas nuo neatmenamų laikų buvo naudojamas papuošalams gaminti. 

AKVAMARINAS – manoma, kad tai drąsos akmuo, galintis įveikti tamsias jėgas. Berilio grupės mineralas suteikia kantrybės užbaigiant pradėtus darbus, įžvalgos, skatina siekti užsibrėžtų tikslų. Tinka žmogui, kuriam labai svarbus yra jo dvasinis augimas. 

Legenda – akvamariną rado drąsūs jūreiviai (o gal piratai) Undinės lobių skrynioje. Akmens pavadinimas kilęs iš lotyniškų žodžių „aqua marina” – „vandens” ir „jūros” aliuzija į gražią akvamarino melsvą spalvą.

Poveikis: Regeneruoja hormonų apytaką, imuninės sistemos veiklą, mažina alergijas (ypač šienligę), stiprina regėjimą toliaregiams ar trumparegiams. Nuostabus akmuo meditacijoms.

AMETISTAS -Tai viena iš pačių gražiausių ir vertingiausių kvarco atmainų. Kartais jis melsvai rausvas, kartais – raudonai violetinis. Jau nuo gilios senovės apie ametistus buvo pasakojama daug legendų.

Legenda  – pavadinimas kilęs iš graikų kalbos „a methustos” –  “blaivybės” akmuo. Senovės graikai tikėjo, kad gerdami iš ametisto indų nepasidarys girti ir neapsinuodys. Senovės egiptiečiai nešiojo ametistą kaip apsauginį akmenį, o karoliukai  iš ametisto  buvo rasti saksų kapuose Anglijoje. Tikėjimas apie akmens savybes sukliudyti nuo apsvaigimo bei apsisaugoti nuo beprotiškų aistrų, keliavo iš tautos į tautą. Per Bibliją ametistai įsitvirtino krikščioniškoje simbolikoje ir tapo vienais iš labiausiai Bažnyčios hierarchų vertinamų brangakmenių. Ametistas dar vadinamas Vyskupų akmeniu, nes katalikiškose šalyse buvo tradicija kardinolui įšventinimo proga įteikti žiedą su ametistu. Žiede esantis ametistas simbolizuoja dvasingumą ir tyrumą. Ametistas švelnina net užkietėjusias sielas ir padeda geraširdžiams savo harmoningais virpesiais. Naudodami ametistą kaip akmenį, papuošalą arba dovaną kitiems asmenims, tai darykite su gerias ketinimais ir skaidriomis mintimis. 

Poveikis: puikiai ramina protinę įtampą ir su ja susijusius galvos skausmus. Skatina koncentraciją, budrumą, bet kartu veikia atpalaiduojančiai. Tinka dirbantiems protinį darbą, ypač ten, kur aplinkoje daug įtampos. Pakelia kraujo spaudimą. Vienas iš svarbiausių akmenų meditacijoms. Tai dvasinio tobulėjimo akmuo. Mažina patinimus (pridėjus prie reikiamos vietos), temperatūrą, ramina kvėpavimo takų, plaučių, odos, nervų ligas. Greitam įtampos ar galvos skausmo nuėmimui pakanka nedidelį kristalą palaikyti rankoje. Padeda gydyti neurologinius sutrikimus, nemigą, stiprina valią, gydo medžiagų apykaitos ligas. Akmuo skatina dvasinį ir kūrybinį mąstymą, ramina mintis.

Apatitas yra apsireiškimo akmuo. Tai susiję su darbu, tarnyba ir humanitariniais tikslais. Apatitas prisitaiko prie ateities, tačiau jungiasi su praeitais gyvenimais. Skatina mūsų psichinių dovanų ir dvasinio derinimosi vystymąsi, gilina meditaciją, padeda bendrauti ir ugdyti saviraišką.

AVANTIURINAS skatina individualumą, svajonių įgyvendinimą, kūrybiškumą, padeda nekreipti dėmesio į rūpesčius, neutralizuoja stresą. Padeda išvengti arteriosklerozės, širdies infarkto, mažina skausmus, uždegimus, alergijas. Galima nešioti, kad apsisaugoti nuo kenksmingų saulės spindulių (saulės smūgio, nudegimų).

CHRIZOKOLA  – kūrybiškumo ir bendravimo akmuo. Padeda išlaikyti aiškumą ir ramumą bet kokioje situacijoje, įžvelgti savo poelgių pasekmes ir keisti įsisenėjusius įpročius. Žemina temperatūrą, kraujo spaudimą, atpalaiduoja (ypač spazmų ar traukulių metu), ramina menstruacijų skausmus. Tinka meditacijoms.

Legenda – pavadinimas Chrysocolla pirmą kartą paminėtas dar 315 m.pr.k. graikų filosofo Teofrasto, graikiškai reiškia „auksas” ir „klijai”, nes akmuo buvo panašios išvaizdos kaip medžiaga, naudojama lituoti auksui.

CHRIZOPRAZAS suteikia pasitikėjimo ir tikrumo, drąsos veikti. Skatina nepriklausomybę, pritraukia protėvių paramą, išmoko džiaugtis supančiu pasauliu ir išsilaisvinti iš sunkių prisiminimų ar pasikartojančių sapnų. Šalina šlakus, ramina odos susirgimus (kartais ir neurodermitą), skatina vaisingumą moterims (ypač jei dėl to kalta infekcija).

Legenda – akmuo yra kvarco atmaina. Jo pavadinimas kilęs iš graikų kalbos „chryso” aukso ir „prason” už poro, nes ji panaši į šių daržovių spalvą. Spalva skiriasi nuo gelsvai žalios iki obuolių žalia ir žolės žalios, priklausomai nuo hidratuotų silikatų ar nikelio oksidų. Senovės graikai ir romėnai vertino Chrysoprase kaip dekoratyvinį akmenį.

CIRKONIS – tai stiprus akmuo, sužadinantis savo vertės pajautimą, todėl, žmonėms su ryškiu ego, geriau jo nenešioti. Skatina naujas idėjas ir jų įgyvendinimą, moko atskirti esmę nuo neesminių dalykų, stiprina gyvenimo prasmės paiešką, padeda atsiplėšti nuo materializmo ir įveikti praradimus. Sužadina kepenų veiklą, mažina skausmus.

CITRINAS stiprina pasitikėjimą savimi ir gyvenimo džiaugsmą, aktyvumą ir ekstravertiškumą, skatina ieškoti naujų patyrimų ir kartu lengvai bei greitai tai perdirbti. Pakelia nuotaiką. Tinka depresyviems žmonėms, kurie nerealizuoja savęs.

Stiprina nervų sistemą, skatina skrandžio, kasos funkcijas. Gali naudoti diabetikai pirminėje ligos stadijoje ir nešioti bijantys šalčio. Tinka meditacijoms.

Legenda – pavadinimas citrinas kilęs iš prancūzų kalbos „citrina”, dėl jo spalvos. Akmuo yra tam tikros rūšies kvarcas. Senovėje, citrinas buvo nešiojamas kaip apsauga nuo gyvačių nuodų ar blogų minčių, bet niekas jo nenaudojo juvelyrikoje iki pat romantizmo laikotarpio (1837-1860). Citrinas skatina atmintį, simbolizuoja šviesią sielą, džiaugsmą, laimę, išmintį ir taiką, ir sako, kad gali motyvuoti rašytojus bei meno žmones ir padidinti jų kūrybingumą.

Poveikis: Citrinas savo auksine šviesa išjudina visą fizinį kūną, suteikia gyvybinių jėgų ir persmelkia teigiama energija. Citrinas stiprina ir fizinį, ir astralinį kūną, sveikatą. Jei jautrūs ir lengvai pažeidžiami žmonės nešios šį akmenį prie kūno, jis saugos juos ir suteiks jaukumo bei saugumo jausmą. Tai – kasdieniniame gyvenime jėgų teikiantis asmuo, kuris ypač tinka siekiant žemiškų tikslų, pavyzdžiui – išsilavinimo, laikant egzaminus ir komercinėje veikloje. 

DŽADAS – akmuo buvo vertinamas tūkstantmečius įvairių kultūrų. Stipresnis nei plienas džadas buvo naudojamas įrankių ir papuošalų gamybai. Jo pavadinimas kilęs iš Ispanijos „Piedra de IJAD”, reiškiančio “akmenį į šoną”, nes buvo manoma, kad gali išgydyti inkstų problemas.

Savybės –  laikomas tyrumo ir ramybės simboliu. Apsauginis akmuo suteikia harmoniją, laimę ir draugystę.

FLUORITAS suteikia aiškumą, darnumą, greitą supratimą, koncentraciją, gerina atmintį, skatina naują pradžią, vidinį žinojimą, skatina dvasinį augimą. Stiprina nervų, imuninę sistemas, padeda įžvelgti alergijų psichines priežastis, regeneruoja odą, stiprina kaulus, dantis, ramina astmą, bronchų, plaučių ligas.

Legenda – Senovės egiptiečiai naudojo Fluoritą statuloms ir skarabėjams gaminti. Fluorito buvo rasta ir Pompėjos griuvėsiuose. Kinai naudoja jį drožinių menui jau daugiau nei 300 metų. Pavadinimas kilęs iš lotynų kalbos fluo – “tekėti, kisti”. Kitas įdomus aspektas – florito fluorescencija ultravioletinėje šviesoje ir kad žodis „fluorescencinis” yra kilęs iš fluorito akmens pavadinimo.

GINTARAS suteikia nerūpestingumo, paslankumo, kūrybingumo. Gali nešioti nervingi žmonės, kurie tampa ramesniais. Patartini karoliai, kai skauda gerklę, peršalus. Tinka skrandžio, kepenų, pūslės, inkstų ligų atvejais. Galima duoti graužti kūdikiams, kad lengviau prasikaltų dantys. daugiau…

Legenda – anglų kalboje žodis gintaras kilęs iš Artimųjų persų žodžio Ambar. Gintaras yra suakmenėjęs medis – derva, kuris buvo vertinamas dėl savo spalvos ir grožio jau nuo neatmenamų neolito laikų.

Manoma, kad gintaras yra galingas gydytojas, sugeria neigiamas energijas ir turi gebėjimą paversti jas teigiamomis jėgomis.

GRANATAS – jau nuo senų senovės granatas buvo mėgiamiausias pusbrangis akmuo. Tai meilės, šlovės, atkaklumo ir ištikimybės simbolis, atnešantis sielai džiaugsmo, ugdantis žmoguje narsą, sukeliantis seksualumą bei padedantis nuspėti ateitį. Raudonasis granatas – šlovės, grožio, jėgos bei užsispyrimo simbolis ir jau nuo senų laikų buvo laikomas karališku akmeniu. daugiau…

Poveikis: Granatas sužadina gyvybines organizmo jėgas, malšiną pyktį, nubaido juodas mintis, linksmina sielą ir dovanoja draugystę. Jis saugo savininką nuo nelaimių, gydo širdį ir smegenis, sielą ir kūną. Šis akmuo taip pat apsaugo nuo nužiūrėjimų ir burtų, apsaugo nuo neištikimybės, žadina meilės aistrą, sužadina geismus. Papuošalai su šiuo akmeniu dovanojami kaip draugystės ir dėkingumo ženklas.

Legenda – pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio „granatus”, reiškiančio “grūdėtas”. Antikos laikais raudonieji  granatai  romėnų buvo naudojami kaip brangakmeniai.

Granatas – tai grynumo ir tiesos akmuo. Meilės ir užuojautos simbolis. Taip pat manoma, kad jis skatina verslo sėkmę.

HEMATITAS – stiprus magiškas akmuo, todėl jį gali nešioti ne kiekvienas. Suteikia jėgos, gyvybingumo. Sutelkia dėmesį į elementarius poreikius, gyvenimo kokybės pagerinimą. Skatina raudonųjų kraujo kūnelių gamybą, geležies įsisavinimą, inkstų regeneraciją po sunkių susirgimų (nepatartina naudoti esant uždegimui). daugiau…

Legenda – poliruotas hematitas buvo tradiciškai naudojamas magiškiems veidrodžiams, kurie turėjo galią atspindėti blogą energiją. Romėnų kariai tikėjo, kad išsitrynus kūną raudonais hematito milteliais, akmuo juos padarys nepažeidžiamus. Hematitas harmonizuoja protą, kūną ir dvasią. Apsaugo nuo negatyvių minčių ir neleidžia neigiamai energijai patekti į aurą. Šlifuojant, šis juodas sidabru blizgantis, geležies turintis akmuo parodo savo tikrąją spalvą, nes šlifavimo vanduo nusidažo kruvinai. Todėl jis vadinamas kraujo akmeniu (haima – graikiškai „kraujas“).

JASPIO – daugybė rūšių:

1. raudonas – skatina valią, drąsą, dinamiškumą, bet ir konfliktiškumą. Sužadina kraujo apytaką, šildo;

2. rudas – geltonas – skatina ištvermę, kantrybę, susikaupimą. Suteikia vidinę ramybę ir padeda sąmoningai veikti. Stiprina imuninę sistemą, tvarko žarnyną ir virškinimo traktą;

3. žalias – suteikia harmoniją ir pusiausvyrą, padeda apsaugoti save įvairiose konfrontacijose. Stabdo uždegiminius procesus, padeda apsinuodijus;

4. violetinis – ramina, atpalaiduoja, bet padeda likti aktyviu ir dėmesingu. Valo kūno skysčius, stiprina regeneracines jėgas;

5. margas – sujungia įvairių spalvų savybes, suteikia fantazijos. Padeda įgyvendinti idėjas.

Labai paplitusi masyvi smulkiagrūdė ir didelio tankio kvarco uoliena su gana gausiomis priemaišomis. Jaspiai būna įvairiausių spalvų, o skirtingų spalvų priemaišos kaip tik ir suteikia uolienai nepaprastą įvairovę. Jaspio spalvos kartais susimaišo taip, kad sukuria pasakiškus paveikslus.

Poveikis: Padeda gydyti inkstus ir šlapimo pūslę, stabdo kraujavimą ir hemoroidų susidarymą, gerina skrandžio, žarnyno ir kepenų veiklą, padeda sergant podagra. Apsaugo nuo svaigimo, žadina apetitą, gydo moteriškus negalavimus.

Kalnų krištolas. Per visą istoriją kalnų krištolas buvo siejamas su šviesa, aiškumu ir universalia energija. Daugelyje kultūrų jis laikomas dvasinio pabudimo akmeniu, galinčiu palengvinti ryšį su dieviškuoju ir sustiprinti teigiamas energijas.

KARNEOLIS – moterims atskleidžia jų tikrąją pusę, suteikia žaismingumo, seksualumo, gerą nuotaiką. Skatina norą veikti ir padeda lengvai išspręsti sunkias problemas. Jis šildo kūną, sužadina medžiagų apytaką, kraujotaką, gerina kraujo kokybę, stimuliuoja virškinimą ir gerina apetitą, pagerina vitaminų ir mineralinių medžiagų įsisavinimą. Gerai nėštumo metu. Geriausiai veikia pastoviai nešiojamas. 

Legenda – jau 4-5 a.pr.m.e. karneolį plačiai naudojo Indų slėnio gyventojai, o Bronzos amžiuje Mino civilizacija, Kretoje. pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio „carnem”, reiškiančio kūną, kaip nuoroda į akmens spalvą. Plačiai naudojamas buvo senovės Romos laikais. Karneolis yra sėkmės, savigarbos, apsaugos akmuo.

KORALAI – stiprina saviraišką ir padeda labiau suprasti kitus. Mažina vidinę ir iš aplinkos sklindančią įtampą, baimes. Padeda tvarkyti bronchus, kvėpavimą, kosint.

Poveikis: Tai akmuo, kuris padeda susikaupti atliekant kokį nors darbą bei didina produktyvumą, gyvybingumą, kūrybingumą ir iniciatyvumą. Tai – moterų akmuo, nes veikia lytinių liaukų vystimąsi. Šis akmuo stiprina širdies veiklą, gerina kraujo apytaką. 

Legenda -senovėje tikėta, kad šio akmens pagalba, galima sumažinti kraujo spaudimą, temperatūrą ar dantų skausmą. Šio akmens spalva palengvina ir padeda įveikti pyktį. Nešiojant šį akmenį, sunkios užduotys yra vykdomos su džiaugsmu ir atsidavimu. Karneolis skatina tobulėjimą ir žadina kūrybinį potencialą. Chalcedono atmaina, pavadinimas kilęs iš lotyniško žodžio caro – mėsa (dėl raudonos spalvos). Naudojamas papuošalų ir dekoratyvinių dirbinių gamybai jau keli tūkstančiai metų.

Tai vienas iš seniausiai naudojamų organinių mineralų papuošalams gaminti. Koralų papuošalai būna tiek jų pirminės formos, tiek lazdelių, šakelių ar rutuliukų pavidalo. Juvelyriniams dirbiniams naudojami 16 rūšių koralai, iš kurių labiausiai yra vertinami kilmingai atrodantys raudonieji koralai.

Vartojami sergant mažakraujyste, depresija ir stokojant gyvybiškai būtinų medžiagų. Jis rekomenduojamas kaip efektyvi priemonė akių ligoms gydyti. Viduramžiais tikėta, kad šis akmuo stabdo kraujavimą ir mažina karščiavimą, taip pat žmogui suteikia išminties. Koralai – įneša daugiau džiaugsmo į kasdienybę, skatina puoselėti toleranciją, suteikia gyvybinę jėgą. Jie stiprina emocijas ir padeda jas geriau suvokti.

LABRADORITAS suteikia stiprią apsaugą, kantrybės, ištvermės, padeda įžvelgti savo iliuzijas, atskirti jas nuo tikros situacijos. Dedamas po slenksčiu namų apsaugai.

Mažina jautrumą šalčiui, reumatą, podagrą, stabilizuoja bazinę rūgščių pusiausvyrą kūne, tvarko stuburą. Ramina apytaką ir širdies ritmą, žemina kraujospūdį.

Naudojamas meditacijoms. Tinka reinkarnacijos terapijai (praeičiai).

Tai pilkai juodas, melsvomis, mėlynomis dėmėmis išmargintas mineralas. Prie skirtingų šviesos kampų spalva būna daugiausia mėlyna. Todėl labradoritas labai primena povo uodegos plunksnų žvilgesį. Šis mineralas dar yra vadinamas raibuoju arba vaivorykštiniu akmeniu.

Legenda – labradoritas yra lauko špato rūšis. Jis pirmą kartą rastas 1770 m. Labradoro pusiasalyje, Kanadoje, iš kur ir gavo savo pavadinimą. 

Poveikis: Labradoritas – tai skaistybės ir tyrumo simbolis. Jis saugo namus nuo nužiūrėjimo bei nekviestų svečių. Šis akmuo lavina savininko ištvermę, apsaugo nuo įvairių išorinių negatyvių poveikių, dovanoja jo nešiotojui dvasinę ramybę ir padeda susidoroti su dvasiniais skausmais ir neramumais.

LAZURITAS padeda pasirinkti kryptį, atskirti žmones, nebijoti kompromisų, lengviau priimti kritiką, teisingai išsiaiškinti santykius. Tai tiesos akmuo. daugiau…

Tvarko kvėpavimo takus, užkimimą, peršalimo ligas, žemina kraujospūdį, prailgina hormoninius ciklus. Naudojamas meditacijoms.

Lazuritas – sėkmės, pasisekimų ir gerovės simbolis. Jis padeda atsikratyti to, ko nereikia ilgai saugoti atmintyje, neša meilę ir draugystę. Daugelyje tautų lazuritas yra vadinamas „meilės akmeniu“ ir yra tikima, kad jis atneša ištikimybę ir santaiką.

Legenda  lazuritas, tai – kalcito ir pirito junginys. Kilęs iš persų žodžio „lazhuward” ir lotyniško žodžio „lazulum” reiškia mėlyna arba dangų. Paminėtas 2650 m.pr.m.e. šumerų epe. Senovės egiptiečiai akmenį naudojo religinėms apeigoms, o lazurito daiktų buvo rasta net ir Tutanchamono kape. 

Poveikis: Lazurito akmens papuošalus dėvint nėščioms, yra tikima, kad jis apsaugos nuo persileidimo ir padės sėkmingai nėštumo eigai. Šio akmens poveikis kūnui – mažina kraujo spaudimą ir temperatūrą, malšina menstruacinius, galvos skausmus. 

MALACHITAS skatina meilę sau ir kitiems, kūrybingumą, padeda įsisąmoninti užspaustus jausmus, norus, tuo sužadindamas pranašiškus sapnus, įžvalgą ir sugebėjimą priimti sprendimus. daugiau…

Mažina mėšlungio sukeltus skausmus, menstruacinius nusiskundimus, stiprina moters lyties organus, palengvina gimdymą. Gali būti naudojamas seksualinių problemų metu. Stiprina širdį, sužadina kepenų veiklą, mažina reumatą, skatina šlakų išėjimą iš organizmo.

Legenda – pavadinimas kilęs iš graikų kalbos „molochitis”, reiškiančio „žalią akmenį”. Malachitas buvo naudojamas kaip mineralinis pigmentas žaliems dažams nuo antikos laikų iki maždaug 1800m. Malachitą prasidėjo kasti apie 4000 m.p. senovės egiptiečiai. Viduramžiais malachitą dėvėjo siekiant apsisaugoti nuo Juodosios magijos ir raganavimo. Manoma, kad akmuo atneša harmoniją ir suteikia žinių ir kantrybės.

MOKAITAS suteikia veiklumo ir jėgos, bet kartu vidinį susikaupimą ir ramybę. Skatina ieškoti naujų patyrimų, bet kartu ir juos panaudoti dvasiniam augimui. Dvasinis horizontas plečiasi ir idėjos įgyvendinamos džiaugsmingai ir žaismingai.

Valo kraują kepenyse ir kasoje, stiprina imuninę sistemą ir žaizdų gijimą.

OBSIDIANAS – labai stiprus akmuo. Todėl nepasiruošusiems su juo geriau nejuokauti. Dirbantiems su savimi rimtai jis būtinas, nes pažadina pasąmonėje glūdinčius jausmus, baimes, traumas, skausmus. Jo pagalba galime pamatyti savo šešėlinę pusę. Taip pat į dienos šviesą iškelia ir užmirštus sugebėjimus, net iki aiškiaregystės.

Oniksas. Dvasinė juodojo onikso reikšmė yra tokia pat gili kaip ir jo spalva. Akmuo pažadina žmonių potencialą ir paaštrina jų intuiciją bei sprendimą. Tiems, kurie susiduria su iššūkiais, šis oniksas suteikia stiprybės ir aiškumo. Chalcedonas apsaugo nuo tamsių jėgų.

opalas – opalas visada buvo siejamas su meile ir aistra, taip pat su troškimu ir erotika. Tai gundantis akmuo, sustiprinantis emocines būsenas ir atpalaiduojantis kliūtis. Jis taip pat gali veikti kaip emocinis stabilizatorius. Sakoma, kad opalo nešiojimas sukelia lojalumą ir ištikimybę.

Juodasis opalas – Juodojo opalo reikšmė yra kūno, proto ir sielos apvalymas. Jis kviečia apsivalyti ir atsinaujinti. Juodas opalinis žiedas dažnai naudojamas apsaugoti nuo neigiamų vibracijų ir kito žmogaus emocinio toksiškumo.

Naudojamas energijos, kraujotakos cirkuliacijos pagerinimui, todėl ypač naudingas pastoviai šąlantiems ar linkstantiems į peršalimo ligas, padeda greičiau užgyti žaizdoms, mažina skausmus.

PIRITAS padeda pažinti save, susitinkant su savo šešėlinėmis pusėmis. Atveria tai, kas užslėpta, kartu parodydamas ligų priežastis. Sužadina kepenų funkcijas. Pirito saulės ramina skausmą, traukulius. Nenešiojamas ilgai, nes atiduoda geležies sulfidą, iššaukiantį odos susierzinimą.

Legenda – piritas yra geležies sulfidas, kurio pavadinimas kilęs iš graikų kalbos žodžio „pir” (ugnis), nes atrodo kaip kibirkštis, gaminant plieną. Inkai naudojo didelių plokščių poliruotą  piritą kaip veidrodžius, o Šiaurės Amerikos indėnai, naudojo amuletams gaminti. Manoma, kad piritas stiprus apsauginis akmuo, traukiantis gerąją energiją iš žemės. Tikėjo, kad skatina kūrybiškumą ir yra simbolis geros kloties.

RODONITAS skatina kūrybinius sugebėjimus, padeda atleisti ir išsigydyti sielos žaizdas. Skatina abipusį supratimą ir padeda konstruktyviai spręsti konfliktus. Padeda neprarasti nuotaikos ypatingai ekstremaliomis sąlygomis. Stiprina širdį ir gerina apytaką, skatina greitesnį žaizdų gijimą, ramina vabzdžių įkandimų vietas. Galima dėti ant randų. Skatina vaisingumą.

ROŽINIS KVARCAS – meilės akmuo, minimas graikų mituose.  daugiau..

Legenda – pasak graikų legendos, deivė Afroditė skubėjo gelbėti Adonį (Kipro karaliaus sūnų), kurį užpuolė Šernas. Jų kraujas susimaišė ir nulašėjo ant baltos spalvos kvarco ir tapo rožinės spalvos. Dzeusui pagailo jų ir leido įsimylėjeliams 6 mėnesius per metus džiaugtis vienas kitu…

Šio akmens energija ir raminanti spalva padeda atgauti pasitikėjimą, pajusti artimo meilę, pamiršti nuoskaudas. Šis akmuo, skleisdamas meilę, toleranciją ir gerumą, išsklaido baimes, stresą, stresinėms situacijoms, padeda būti šaltakraujiškiems ir su tolerancija bei geranorišku nusiteikimu, įveikti sunkumus. Ilgainiui susikaupusi baimė, rūpesčiai ir pyktis patys išsiskalidys ir užleis vietą pasitenkinimui savimi. Šis akmuo ramina, atpalaiduoja ir valo aurą. Tikima, kad rožinis kvarcas padeda odai, kaulams, plaučiams, nervams ir kraujo apykaitai. Šis akmuo priskiriamas širdies ir saulės rezginio čakroms. Ramina, atpalaiduoja, skatina sugebėjimą mylėti save ir kitus, romantiką, švelnina kietą būdą, padeda atsiverti ir neužmiršti padėti kitiems. Stiprina širdį ir harmonizuoja jos ritmą, naudojamas kraujo, lytinių organų ligų atvejais, padeda užmigti. Skatina vaisingumą. Dedamas prie kompiuterio.

Rubinas – rubino brangakmenis simbolizuoja meilę, aistrą, gyvybingumą ir jėgą. Taip pat manoma, kad tai atneša sėkmę, sėkmę ir klestėjimą.

SERPENTINAS – labai stiprus akmuo, kuris dažnai nenešiojamas ant kūno. Veikia veikia kaip apsauga, mažina agresiją, norą ginčytis, išlygina nuotaikas, širdies ritmo sutrikimus, ramina traukulius ir mažina menstruacinius skausmus.

Safyrai – Safyras šimtmečius simbolizavo kilnumą, nuoširdumą, tiesą ir ištikimybę įvairioms kultūroms. Senovės Graikijoje ir Romoje karaliai ir karalienės tikėjo, kad mėlynieji safyrai apsaugo juos nuo pavydo ir žalos. Viduramžiais mėlyni safyrai simbolizavo dangų.

SODALITAS skatina idealizmą, teisybės siekimą, plečia sąmonę. Padeda likt ištikimam vidinei tiesai, savo įsitikinimams, išlaisvina blokuotus jausmus ir kaltės jausmą, tam, kad su jais susitvarkyti. Padeda kaklo, balso stygų nusiskundimų atvejais. Naudojamas užkimus. Aktyvina skysčių perdirbimą kūne, žemina temperatūrą ir kraujospūdį.

Smaragdas -Šiandien smaragdas yra ištikimybės, naujos pradžios, ramybės ir saugumo simbolis, todėl tai ne tik gražus brangakmenis, bet gali būti ir prasminga dovana.

TIGRO AKIS skatina įžvalgą neaiškiose situacijose. Išlaikant distanciją, pavyksta nesusipainioti abejonėse, stresuose. Padeda apsispręsti. Stabdo energijos tekėjimą kūne, ramina skausmą, nervus, hormoninius sutrikimus. Geras sergėtojas.

 Legenda – Tigro akis pavadinta dėl savo panašumo į tigro akies vyzdį. Taip yra dėl žavingo kibirkščiavimo dienos šviesoje. Tai kvarcinis akmuo su turtinga medaus, geltonos ir rudos su šilkiniu blizgesiu ir su pluoštinių intarpų atspalvių gama. Senovėje buvo naudojamas kaip talismanas siekiant apsisaugoti nuo piktųjų dvasių bei piktadarysčių. 

Poveikis: Šie akmenys malšina astmos priepuolius, stiprina regėjimą. Tigro akis išlaisvina iš pavyduliavimo kančių, stimuliuoja gyvybinį organizmo tonusą.

Topazas nuo seno buvo siejamas su raminimu, gydymu ir motyvavimu bei buvo vadinamas sėkmės ir meilės brangakmeniu. Taip pat manoma, kad tai suteikia energijos skatinti atleidimą ir teisingumą. Teigiama, kad topazo dėvėjimas padeda stabilizuoti emocijas ir nuraminti nervus.

TURKIS puikiai tiks žinantiems tikslą ir siekiantiems jo. Jis jiems suteiks harmoniją, pilnatvę, apsaugą. Išlygina nuotaikų svyravimą ir atstato prarastus energijos resursus. Ramina skausmą, uždegiminius procesus. Geras priešnuodis.

TURMALINAS sujungia kūną, sielą ir dvasią į vieningą visumą. Sužadina energijos tėkmę meridianais ir medžiagų apytaką.

Legenda – Ceilono juvelyrai vadino skirtingų spalvų brangakmenius “turamalini”. Senovės Egipto legenda sako, kad gražus spalvų rinkinys brangakmenyje yra dėl to, kad šviesa keliauja išilgai vaivorykštės nuo žemės vidurio aukštyn į saulę. Surenka visas vaivorykštės spalvas ir dėl to  vadinamas „vaivorykštės brangakmeniu”.

Rubelitas (raudonas) suteikia dinamiškumo dvasiniam vystymuisi, padeda siekti tikslų, o kai reikia, juos koreguoti, skatina bendravimą, seksualumą, valo kraują;

Indigolitas (mėlynas) padeda siekti dvasinės laisvės, skatina ištikimybę, atsakomybę, suteikia atvirumo, tolerancijos, šalina blokus jausmuose. Sužadina vandens apytaką organizme, gydo nudegimus.

Verdelitas (žalias) suteikia gyvenimo džiaugsmo, kūno, sielos ir dvasios regeneraciją, naują orientaciją senose situacijose, padeda realizuoti užmirštas idėjas ir tikslus, stiprina širdį, tvarko žarnyną.

Šerlas (juodas) skatinfa energijos tėkmę, sužadina meridianų veiklą. Padeda būti neutraliu, mažina neigiamas mintis, stresus. Ramina, mažina skausmus, neutralizuoja neigiamą spinduliavimą.